Currency One w rankingu 100 największych polskich firm branży płatnicznej

Już drugi rok z rzędu portal Cashless opublikował ranking największych firm płatniczych w Polsce. Currency One, operator serwisów Walutomat i InternetowyKantor.pl pojawił się w zestawieniu pod względem przychodów, jaki i rentowności. 

Branża płatnicza w Polsce dynamicznie się rozwija, dlatego też zasługuje na własny ranking. TOP 100 biznesów ujętych w raporcie miało w roku 2021 prawie 7,6 mld zł obrotu oraz ponad 800 mln zł zysku netto. Dobór firm odbywał się na podstawie sprawozdań finansowych. Aby móc znaleźć się w zestawieniu, przedsiębiorstwo musiało wykazać się dochodami przekraczającymi pół miliona złotych. 

Currency One znalazło się na 31 miejscu rankingu pod względem przychodu, co ważne porównując rok 2020 do 2021, widoczny jest wzrost o ponad 12%. W zestawieniu wyników finansowych nasza spółka plasuje się na 16 miejscu osiągając 20% wzrost rentowności – porównując dwa poprzednie lata. 

Ranking „100 największych polskich firm branży płatniczej” daje możliwość nie tylko sprawdzenia, kto jest kim, ale także pozwala na identyfikację trendów rządzących tą branżą w naszym kraju.

Z raportem można zapoznać się tutaj: LINK