InternetowyKantor.pl edukuje seniorów o bezpieczeństwie w sieci

Do poznańskich ośrodków prowadzących m.in. kursy komputerowe dla seniorów trafiły foldery na temat cyberbezpieczeństwa. Seniorzy mogą dowiedzieć się z nich jak uniknąć oszustw na inwestycje, prób wyłudzenia danych czy instalacji niechcianego oprogramowania. To akcja edukacyjna, którą prowadzi nasz serwis InternetowyKantor.pl.

Poradnik trafił do ośrodków w Poznaniu. Otrzymali je członkowie Stowarzyszenia Ludzi III Wieku „Świerczewski Krąg”, Domu Kultury „Pod Lipami”, Caritas Poznań, Jeżyckiego Centrum Kultury.

– Oszustwa w sieci dotyczą wszystkich, ale seniorzy mogą być narażeni szczególnie. Cyberprzestępcy wykorzystują socjotechnikę, manipulację, oszustwa, by wyciągnąć dane od ofiary, które następnie służą do wykradania pieniędzy z kont bankowych. To co może uchronić przed oszustwami to edukacja w tym zakresie i wyczulenie na wyłudzanie danych – mówi Katarzyna Moszko-Stachowska, PR Manager InternetowyKantor.pl.

Poradnik na temat bezpieczeństwa w sieci podaje konkretne przykłady takich oszustw i pokazuje, na co zwracać szczególną uwagę, by zachować bezpieczeństwo. Oprócz wersji drukowanej, poradnik można bezpłatnie pobrać na stronie: https://internetowykantor.pl/wp-content/uploads/2022/04/Ebook-cyberbezpieczenstwo.pdf.