Kogo szukamy

Software Engineer Node.js/TypeScript

Czym będziesz się zajmować?

 • Dołączysz do jednego z zespołów produktowych pracujących nad backendem opartym o mikroserwisy. Początkowo Twoje zadanie będzie polegało na zrozumieniu jak działa nasz system, jakich narzędzi używamy i w jaki sposób komunikujemy się ze sobą. Aktywne włączenie się w prace i wykonywanie prostych zadań to najlepsza droga do nauki. W poznawaniu specyfiki naszego systemu będzie wspierał Cię cały zespół.
 • To jak szybko uzyskasz samodzielność i staniesz się równorzędnym partnerem w zespole jest wypadkową tego, co już wiesz, oraz szybkości nauki nowych dla Ciebie rzeczy. Nie wyznaczamy żadnego konkretnego terminu na poznanie całego systemu. Stopień trudności zadań, wpływ na kierunki rozwoju architektury systemu, autonomia w wyborze rozwiązań będą uzależnione od tego jaką masz wiedzę i jak skutecznie potrafisz ją wykorzystać.
 • Na pewno kojarzysz mecz piłki nożnej, w której bramkarz prze na bramkę przeciwnika i strzela gola. W naszych zespołach wyszczególnione są role programisty backendowego, programisty frontendowego lub mobilnego, testera, admina, PM-a, niemniej każdy z członków czuje się równie odpowiedzialny za końcowy efekt. Jeśli tylko posiada wystarczające umiejętności, gdy sytuacja tego wymaga, bierze sprawy w swoje ręce.
 • Na co dzień zajmujemy się zarówno tworzeniem nowych funkcji serwisu jak i jego utrzymaniem. Zwracamy uwagę, aby nowe lub zrefaktorowane części systemu były solidnie przejrzane przez kolegów i dobrze przetestowane, zanim znajdą się na produkcji. Kod wdrażamy niemal codziennie zgodnie z najlepszymi praktykami CI. Tworzymy nasze systemy, aby były w jak największym stopniu bezobsługowe, niemniej jako zespół deweloperski odpowiadamy także na problemy użytkowników, monitorujemy poprawność działania i ulepszamy istniejące funkcje.
 • Nasz system jest zbudowany z wielu komponentów i technologii w architekturze rozproszonych mikroserwisów komunikujących się asynchronicznie poprzez eventy. Korzystamy głównie z Node.js i TypeScript, ale mamy także usługi w Javascript, Javie, Kotlinie, Pythonie. Architektura pozwala nam na łatwe łączenie różnych technologii, a dobór narzędzi zawsze był podyktowany pragmatycznym podejściem, chęcią tworzenia prostszego, czytelniejszego i łatwiejszego do zmiany kodu. Oprócz zastosowania właściwego narzędzia do danego problemu, zdolność zespołów do utrzymywania kodu jest jednym z istotnych kryteriów wyboru.

Czego wymagamy

 • Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne kandydatów, którzy posiadają kilkuletnie doświadczenie (nie są juniorami) w tworzeniu backendu dla aplikacji webowych. Znają solidnie co najmniej jeden język programowania i chcą kontynuować lub rozpocząć pracę z językiem TypeScript w środowisku Node.js w architekturze mikroserwisowej. Wymagamy, aby kandydaci bardzo dobrze znali Linux’a oraz GIT’a.
 • Szukamy osób, którzy podobnie jak my mają przyjazne usposobienie. Uwielbiają meandrowanie w czeluściach systemu i jego ciągłe usprawnianie. Przejmują inicjatywę. Realizują zadania wnoszące wartość dla zespołu i firmy, jednocześnie nie wymagając jakiegokolwiek nadzoru lub kontroli (to ważne, ponieważ unikamy takich metod).
 • Nie ma dla nas znaczenia jaką szkołę ukończył kandydat. Nie jest istotne, czy posiada wyższe wykształcenie. Kluczowe są umiejętności oraz doświadczenie. Oferowane przez nas wynagrodzenie plasuje się powyżej trzeciego kwartylu dla analogicznego stanowiska, umiejętności i doświadczenia w naszym regionie.

Przykładowe problemy które rozwiązują członkowie naszych zespołów deweloperskich

 • wpięcie w system nowego dostawcy kursów walut, propagacja kursów w systemie realizowana jest w czasie rzeczywistym,
 • połączenie testowej aplikacji mobilnej ze środowiskiem stage,
 • integracja modułu wypłat z API bankowym, umożliwiającym realizację procesu wypłaty gotówki,
 • zbudowanie mechanizmu monitorującego działanie bramek sms’owych,
 • przygotowanie endpointów umożliwiających obsługę procesu subskrypcji alertu na zmianę kursu walutowego z poziomu CMS,
 • poprawa wydajności mechanizmu aktualizacji salda portfela,
 • modyfikacja wyświetlania zleceń tak, aby odzwierciedlały rzeczywistą kolejność ich składania dla przypadku zleceń złożonych w tej samej sekundzie,
 • poprawa logiki estymacji czasu wpływu przelewu na rachunek klienta,
 • przygotowanie endpointu zwracającego historię transakcji spełniających określone kryteria (zakres czasu i typy transakcji), endpoint powinien umożliwiać stronicowanie,
 • zmiana formatu pliku definicji dekretacji księgowych.
praca w centrum Poznania z wygodnym dojazdem

praca w centrum Poznania z wygodnym dojazdem

elastyczne godziny pracy i możliwość całkowitej pracy zdalnej w okresie covid

elastyczne godziny pracy i możliwość całkowitej pracy zdalnej w okresie covid

stabilne zatrudnienie, umowa o pracę

stabilne zatrudnienie, umowa o pracę

Currency One SA to czołowa spółka na rynku wymiany walut i przelewów zagranicznych online w Polsce. Powstała w wyniku połączenia pierwszej społecznościowej platformy wymiany walut – Walutomat.pl oraz pierwszego e-kantoru – Internetowykantor.pl, które umożliwiają szybką i bezpieczną wymianę i transfer walut.

Dużą wagę przywiązujemy do relacji między współpracownikami. Pozytywne nastawienie i przyjazne relacje są kluczem do naszych sukcesów. Według raportu firmy Antal Currency One zajęło drugie miejsce spośród najbardziej pożądanych pracodawców w Polsce w kategorii Internet, Nowe Media i E-commerce.

Co oferujemy?

udział w konferencjach i szkoleniach (indywidualny budżet szkoleniowy)
dostęp do bogatej biblioteczki firmowej z książkami
możliwość wyboru sprzętu (PC/Mac)
zniżki na wymianę walut po korzystnym kursie
regularne dostawy świeżych owoców i warzyw
dofinansowanie zajęć sportowych, karta multisport
lekcje języka angielskiego
opieka medyczna (indywidualna lub rodzinna) oraz ubezpieczenie
relaksujące masaże
miejsce parkingowe na samochód lub rower
imprezy i wyjazdy integracyjne
chillout room
Dołączysz do nas?

Prześlij CV na adres:
kariera.it@currency-one.com

Kontaktując się z nami, akceptujesz naszą politykę prywatności. Więcej informacji znajdziesz tutaj.