Software Engineer Node.js/TypeScript

Currency One S.A. poszukuje programisty backendowego do zespołu rozwijającego i utrzymującego serwisy: walutomat.pl oraz internetowykantor.pl, który wspólnie z nami będzie troszczył się o ich wydajność, bezpieczeństwo i stabilność.

APLIKUJ: kariera@currency-one.com

TL;DR

 • Wymagamy kilkuletniego doświadczenia na backendzie, bardzo dobrej znajomości Linux’a oraz GIT’a. Znajomość Node.js/TypeScript nie jest must have, ale jeden język programowania biegle obowiązkowo. Szukamy ludzi, którzy przejmują inicjatywę i nie wymagają nadzoru. Lubią pracę w biurze, ale od czasu do czasu z przyjemnością popracują zdalnie. Sama praca jest ultraciekawa i z fajnymi ludźmi. Wynagrodzenie na przyzwoitym poziomie.

Kogo poszukujemy?

 • Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne kandydatów, którzy posiadają kilkuletnie doświadczenie (nie są juniorami) w tworzeniu backendu dla aplikacji webowych. Znają solidnie co najmniej jeden język programowania i chcą kontynuować lub rozpocząć pracę z językiem TypeScript w środowisku Node.js w architekturze mikroserwisowej. Wymagamy, aby kandydaci bardzo dobrze znali Linux’a oraz GIT’a.

  Szukamy osób, którzy podobnie jak my mają przyjazne usposobienie. Uwielbiają meandrowanie w czeluściach systemu i jego ciągłe usprawnianie. Przejmują inicjatywę. Realizują zadania wnoszące wartość dla zespołu i firmy, jednocześnie nie wymagając jakiegokolwiek nadzoru lub kontroli (to ważne, ponieważ unikamy takich metod).

  Nie ma dla nas znaczenia jaką szkołę ukończył kandydat. Nie jest istotne, czy posiada wyższe wykształcenie. Kluczowe są umiejętności oraz doświadczenie. Oferowane przez nas wynagrodzenie plasuje się powyżej trzeciego kwartylu dla analogicznego stanowiska, umiejętności i doświadczenia w naszym regionie.

Dodatki i benefity

 • biuro mieści się w centrum Poznania - bezproblemowy dojazd komunikacją miejską,
 • oferujemy elastyczne godziny pracy z możliwością pracy zdalnej,
 • oferujemy możliwości udziału w konferencjach i szkoleniach,
 • oferujemy indywidualny budżet szkoleniowy,
 • zapewniamy dostęp do bogatej biblioteczki firmowej z książkami nie tylko IT,
 • oferujemy wymianę waluty po korzystnym kursie
 • do biura regularnie dostarczane są świeże owoce i warzywa,
 • dla zainteresowanych dostępna jest karta multisport,
 • firma zapewnia możliwość uczęszczania na lekcje języka angielskiego
 • dostępna jest opieka medyczna indywidualna lub rodzinna oraz ubezpieczenie,
 • dostępne jest miejsce parkingowe na samochód lub rower (w biurze mamy prysznic),
 • dwa razy w miesiącu można korzystać z relaksujących masaży w biurze,
 • regularnie organizujemy imprezy integracyjne,
 • w biurze znajduje się miejsce relaksu.

Jak aplikować?

 • Wyślij e-maila, załączając swoje CV oraz w kilku zdaniach opisując swoją motywację do kandydowania do nas na adres: kariera@currency-one.com

Na czym polega praca?

Dołączysz do jednego z zespołów produktowych pracujących nad backendem opartym o mikroserwisy. Początkowo Twoje zadanie będzie polegało na zrozumieniu jak działa nasz system, jakich narzędzi używamy i w jaki sposób komunikujemy się ze sobą. Aktywne włączenie się w prace i wykonywanie prostych zadań to najlepsza droga do nauki. W poznawaniu specyfiki naszego systemu będzie wspierał Cię cały zespół.

To jak szybko uzyskasz samodzielność i staniesz się równorzędnym partnerem w zespole jest wypadkową tego, co już wiesz, oraz szybkości nauki nowych dla Ciebie rzeczy. Nie wyznaczamy żadnego konkretnego terminu na poznanie całego systemu. Stopień trudności zadań, wpływ na kierunki rozwoju architektury systemu, autonomia w wyborze rozwiązań będą uzależnione od tego jaką masz wiedzę i jak skutecznie potrafisz ją wykorzystać.

Na pewno kojarzysz mecz piłki nożnej, w której bramkarz prze na bramkę przeciwnika i strzela gola. W naszych zespołach wyszczególnione są role programisty backendowego, programisty frontendowego lub mobilnego, testera, admina, PM-a, niemniej każdy z członków czuje się równie odpowiedzialny za końcowy efekt. Jeśli tylko posiada wystarczające umiejętności, gdy sytuacja tego wymaga, bierze sprawy w swoje ręce. 

Na co dzień zajmujemy się zarówno tworzeniem nowych funkcji serwisu jak i jego utrzymaniem. Zwracamy uwagę, aby nowe lub zrefaktorowane części systemu były solidnie przejrzane przez kolegów i dobrze przetestowane, zanim znajdą się na produkcji. Kod wdrażamy niemal codziennie zgodnie z najlepszymi praktykami CI. Tworzymy nasze systemy, aby były w jak największym stopniu bezobsługowe, niemniej jako zespół deweloperski odpowiadamy także na problemy użytkowników, monitorujemy poprawność działania i ulepszamy istniejące funkcje.

Nasz system jest zbudowany z wielu komponentów i technologii w architekturze rozproszonych mikroserwisów komunikujących się asynchronicznie poprzez eventy. Korzystamy głównie z Node.js i TypeScript, ale mamy także usługi w Javascript, Javie, Kotlinie, Pythonie. Architektura pozwala nam na łatwe łączenie różnych technologii, a dobór narzędzi zawsze był podyktowany pragmatycznym podejściem, chęcią tworzenia prostszego, czytelniejszego i łatwiejszego do zmiany kodu. Oprócz zastosowania właściwego narzędzia do danego problemu, zdolność zespołów do utrzymywania kodu jest jednym z istotnych kryteriów wyboru.

Przykładowe problemy, które rozwiązują członkowie naszych zespołów deweloperskich:

– wpięcie w system nowego dostawcy kursów walut, propagacja kursów w systemie realizowana jest w czasie rzeczywistym,

– połączenie testowej aplikacji mobilnej ze środowiskiem stage,

– integracja modułu wypłat z API bankowym, umożliwiającym realizację procesu wypłaty gotówki,

– zbudowanie mechanizmu monitorującego działanie bramek sms’owych,

– przygotowanie endpointów umożliwiających obsługę procesu subskrypcji alertu na zmianę kursu walutowego z poziomu CMS,

– poprawa wydajności mechanizmu aktualizacji salda portfela,

– modyfikacja wyświetlania zleceń tak, aby odzwierciedlały rzeczywistą kolejność ich składania dla przypadku zleceń złożonych w tej samej sekundzie,

– poprawa logiki estymacji czasu wpływu przelewu na rachunek klienta,

– przygotowanie endpointu zwracającego historię transakcji spełniających określone kryteria (zakres czasu i typy transakcji), endpoint powinien umożliwiać stronicowanie,

– zmiana formatu pliku definicji dekretacji księgowych.

O firmie

Currency One to czołowa spółka na rynku wymiany walut i transferów pieniężnych w Polsce, ciesząca się zaufaniem ponad pół miliona klientów. Firma powstała w wyniku połączenia pierwszej społecznościowej platformy wymiany walut – walutomat.pl oraz pierwszego e-kantoru – internetowykantor.pl. Oba serwisy umożliwiają szybką i bezpieczną wymianę walut oraz transfer pieniędzy za granicę. 

W naszych serwisach przetwarzamy tysiące operacji na minutę i realizujemy transakcje za setki milionów złotych miesięcznie. Budujemy nasze systemy tak, aby działały bez przerwy, były niezawodne, wydajne i bezpieczne.

Przyjazne relacje między ludźmi są dla nas tak samo ważne jak działające serwisy. Inni to zauważają, właśnie dlatego trafiliśmy na podium w konkursie dla najbardziej pożądanych pracodawców w Polsce w kategorii Internet, New Media i E-commerce organizowanym przez Antal.

Jesteśmy członkiem koalicji Przyjazna Rekrutacja.

APLIKUJ: kariera@currency-one.com

 

Administratorem przetwarzanych danych osobowych jest Currency One SA, ul. Szyperska 14, 61-754 Poznań. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.