Kim jest nasz klient?

Niedawno zarejestrowaliśmy półmilionowego klienta. Kim jest osoba wymieniająca walutę w naszych serwisach?

W obu serwisach firmy Currency One, wymiany walut on-line dokonują najczęściej mężczyźni w wieku 39 lat. Z kolei największa liczba dokonywanych transakcji odbywa się na terenie województwa mazowieckiego. Na drugim miejscu plasuje się województwo śląskie, a na trzecim województwo wielkopolskie. Jeżeli chodzi o dzień, w którym jest największa aktywność w obydwu przypadkach jest to poniedziałek.

Średnia kwota transakcji w serwisach Currency One to ponad 4 tysiące złotych, zaś rekordową jednorazową transakcję odnotowano 5 marca 2015 roku na kwotę 5,2 miliona złotych. Wśród najpopularniejszych walut, wymienialnych w serwisach, są euro, dolar amerykański, frank szwajcarski i funt brytyjski. Stanowią one aż prawie 100% wszystkich wymian. Interesująco wyglądają statystyki dotyczące dnia, w którym w serwisach Currency One zarejestrowało się najwięcej użytkowników – był to 24 czerwca 2016 roku, czyli dzień po referendum w Wielkiej Brytanii.

Te statystyki pokazują, jak dużym zaufaniem cieszą się kantory internetowe. Podobnie będzie w kolejnych latach, na co wskazuje Maciej Przygórzewski, główny ekspert walutowy firmy Currency One, który przewiduje dalszy wzrost zainteresowania wymianą walut on-line:
– Wartość rynku e-kantorów szacujemy na ok. 35-40 miliardów złotych rocznie. Rynek cały czas rośnie i nie zanosi się na przerwanie tej passy. W kolejnym roku branża e-kantorów nie straci swoich głównych zalet. W dalszym ciągu transakcje będą szybkie i wygodne. Jednocześnie koszty ponoszone przez użytkowników będą wyraźnie mniejsze niż te oferowane w ramach standardowych warunków w bankach. W połączeniu z nowymi funkcjonalnościami, nad którymi wiele podmiotów pracuje, powoduje to, że nie szybko Polacy wrócą do automatycznej wymiany w banku po kursie z tabeli.

500 tysięcy klientów Currency One_infografika (002)