Kobiety wymieniają miliardy, oszczędzają miliony

Coraz więcej kobiet korzysta z rozwiązań oferowanych przez kantory internetowe. W Walutomacie wymienia już 35 tys. pań, w Internetowykantor.pl – 40 tys. Dokonują milionowych transakcji, a ich oszczędności na wymianie w tych serwisach sięgają 160 mln zł – wynika z danych największej na rynku spółki z branży wymiany walut online, Currency One SA.

Przy okazji nadchodzącego Dnia Kobiet Currency One SA przedstawił analizę swoich klientek w serwisach Internetowykantor.pl i Walutomat.pl. Panie stanowią ponad ¼ osób wymieniających waluty. Nie są to jednak wcale mali gracze. Największa jednorazowa transakcja kobiety w Internetowykantor.pl to 2 mln zł, a średnia – 4670 zł. W Walutomacie najwyższe zlecenie dokonane przez kobietę to 1,3 mln zł, a średnia transakcja pań to 6120 zł.

Infografika - Kobiety w Internetowykantor.pl

W ciągu kilku lat istnienia serwisów płeć piękna wymieniła w nich w sumie 5,4 miliarda złotych, a ich oszczędności w stosunku do kursów bankowych wyniosły 160 milionów złotych.

Rok temu w Walutomacie transakcji dokonywało kobiet ponad 22 tys. kobiet, teraz jest ich już 35 tys. W ciągu roku Internetowykantor.pl zanotował wzrost o 40 proc. rejestracji dokonywanych przez płeć piękną. Jeśli chodzi o waluty, preferencje pań nie różnią się od mężczyzn. Najwięcej wymieniają euro, następnie franków oraz dolarów.

Infografika - Kobiety w Walutomacie

Według marketingowego magazynu BRIEF, kobiety kupują w e-sklepach głównie ze względu na oszczędności. Nie ma się co dziwić, że dotyczy to także usług internetowej wymiany walut. To właśnie ze względu na korzyści finansowe kobiety decydują się na zakup/sprzedaż waluty na platformach w sieci. Internetowe spready są najniższe, a więc spłacając ratę kredytu, czy wymieniając w celach biznesowych – najwięcej można zaoszczędzić właśnie tu.