Nasza testerka publikuje książkę!

W listopadzie ruszyła sprzedaż niezwykłej książki o testowaniu. To kurs pełen praktycznych przykładów i sporej dawki humoru. W przedsprzedaży zakupiono cały dostępny nakład i potrzebny był dodruk. Bardzo nas cieszy, bo to testerka z Currency One jest współautorką tej książki!

Autorkami książki są Karolina Pawłowska, na co dzień testerka serwisów wymiany walut w Currency One oraz Natalia Pawlak, z firmy FlexDev. Jak same mówią, książka ma formę kursu, dzięki któremu czytelnik zdobędzie umiejętności junior tester oprogramowania.

– Książka przekazuje podstawy testowania w lekki i praktyczny sposób. Wiedza jest poparta mnóstwem ćwiczeń, dzięki temu łatwiej ją zapamiętać  – przekonuje Karolina Pawłowska. – To co ją wyróżnia na rynku książek testerskich to przede wszystkim prosty język, duża dawka przykładów oraz humor, którego nam nie brakuje – dodaje.

„Podróż przez świat testowania” to publikacja wydana przez same autorki – selfpublishing. Dlaczego w ten sposób? Autorki chciały pozostać niezależne i mieć wpływ na dystrybucję i marketing książki. Jak podkreślają, nie udałoby się zrealizować tego projektu, gdyby nie wsparcie firm, w których pracują oraz koleżanek i kolegów testerów.

Książkę można zakupić na stronie https://www.funwithbugs.com/.