Rekrutujemy Przyjaźnie!

Currency One dołączyło do Koalicji na rzecz Przyjaznej Rekrutacji! Koalicja zrzesza ponad 350 firm z całej Polski, które dbają o pozytywne doświadczenia kandydatów na każdym etapie rekrutacji.

Celem Koalicji jest promocja dobrych praktyk z zakresu rekrutacji (Candidate Experience), HR i Employer Brandingu. Koalicja jest odpowiedzią na potrzebę Currency One, potwierdzającą naszą praktykę stosowaną przy rekrutacjach. Cieszymy się, że przystąpiliśmy do tego programu i kandydaci mogą zidentyfikować  nas szybko jako przyjazną firmę, stosującą dobre standardy rekrutacyjne. Przystępując do Koalicji, chcemy popularyzować ideę przyjaznej rekrutacji, opartej na wzajemnym szacunku. Zależy nam, by podnosić standardy naszej firmy i to członkostwo na pewno temu sprzyja.

Co ważne, mamy jasno określone zasady rekrutacyjne i przebieg każdej rekrutacji. Znajduje się on w ogłoszeniach o pracę i na stronie https://currency-one.com/kariera. Dla nowych pracowników mamy wdrażany onboarding, który polega na zapoznaniu się z firmą, jej działaniem, rozmowach z poszczególnymi kierownikami. Każdy pracownik otrzymuje zestaw powitalny. Oferujemy bardzo ciekawe benefity, oprócz podstawowych (ubezpieczenie, multisport, pakiet medyczny), mamy owoce i warzywa, masaże, hulajnogi w biurze, chillout room.

Candidate Experience jest dla nas ważną częścią strategii Employer Brandingowej. Zwracamy uwagę na doświadczenia z naszą firmą już na poziomie strony internetowej i redakcji ogłoszeń o pracę. Mamy przygotowane ulotki EB w języku polskim i angielskim. Uczestniczymy w targach pracy w Poznaniu, ale również jeździmy na konferencje, by pozyskiwać najlepszych specjalistów w całym kraju.

Po każdym procesie rekrutacji, po okresie 3 miesięcy, prowadzimy rozmowy feedbackowe z pracownikiem, w których poruszamy tematykę podsumowującą pierwszy okres pracy i dzielimy się doświadczeniami z tego czasu. To daje nam dużą wiedzę na temat kolejnych działań rekrutacyjnych.

Więcej o Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji można znaleźć tutaj: https://przyjaznarekrutacja.pl/

logopr