Rozszerzenie listy walut i krajów do wysyłki w Walutomacie

Mamy przyjemność oznajmić, że wprowadziliśmy nową funkcję w naszej platformie Walutomat.pl, umożliwiającą przesyłanie środków do państw, które nie korzystają z IBAN.

Dotychczas realizowaliśmy tego rodzaju transakcje tylko w dolarach amerykańskich lub euro. Od teraz masz możliwość zlecić przelew w dowolnej walucie dostępnej na Walutomat.pl, takiej jak: złotówki polskie (PLN), euro (EUR), dolar amerykański (USD), frank szwajcarski (CHF), funt brytyjski (GBP), korona czeska (CZK), korona duńska (DKK), korona norweska (NOK) lub korona szwedzka (SEK).

Co więcej, rozszerzyliśmy listę krajów, do których można dokonywać takich przelewów. Nowymi krajami, do których można wysłać środki, są: Wietnam, Indie, Bangladesz, Tajlandia, Malezja, Indonezja, Katar, Brazylia, Argentyna, Paragwaj, Urugwaj, Chile, Meksyk, RPA (Republika Południowej Afryki) oraz Nigeria.

Przelew do państwa niekorzystającego z IBAN jest możliwy w dwóch opcjach kosztowych: OUR lub SHA. W przypadku opcji OUR opłata za przelew wynosi 100 zł, a kwota przekazana nie zostanie pomniejszona o opłaty pobierane przez bank nadawcy ani banki pośredniczące. Natomiast w przypadku opcji SHA, gdzie koszty przelewu są dzielone pomiędzy nadawcę i odbiorcę, opłata wynosi 50 zł. W tej opcji kwota otrzymana przez odbiorcę będzie niższa niż kwota, na jaką zlecono przelew, ze względu na opłaty pobierane przez banki pośredniczące.

Aby dokonać międzynarodowego przelewu, zaloguj się lub załóż bezpłatne konto na Walutomat.pl, a następnie wybierz opcję „Portfel walutowy” i przejdź do zakładki „Wpłata”. Wybierz żądaną kwotę do wpłaty oraz metodę płatności. Po zaksięgowaniu środków w Twoim Portfelu będziesz mógł przejść do kolejnego kroku, którym jest wymiana waluty. Dokonaj wymiany w zakładce „Wymiana w Portfelu”. Następnie przejdź do opcji „Wypłata lub przelew”, wybierz konto odbiorcy oraz kwotę do przesłania. Potwierdź transakcję i gotowe! Odbiorca otrzyma środki wkrótce po dokonaniu operacji.